FAYDALI BİLGİLER
Tül Perde Yıkamanın Püf Noktaları
Yıkama esnasında ruletlerin sivri yerlerinin perdeye zarar vermesinin önüne geçmek için perdelerinizi düzgün bir şekilde katlayıp çamaşır makinesine yerleştirin.
Daha kolay ütülemek, tüllerin güzel kokusunu uzun süre muhafaza etmesi ve perdelerin kırışmaması için yumuşatıcı kullanmayı unutmayın. Ayrıca hepimizin hayali olan ütüsüz ütüleme için Yumoş Uzman Kırışıklık Karşıtı kullanmayı tercih edebilirsiniz.
Perdelerinizin kırışmaması için tülleri makinede bekletmeden hemen asın. Sıkma programı kullanmadıysanız, perdeden su sızma ihtimalini göz önünde bulundurun ve zemine zarar vermeden silmeyi ihmal etmeyin.
Yeni aldığınız tül perdeleri vakit kaybetmeden yıkamanız, onları uzun süre beyaz kullanmanız için oldukça önemlidir.
Daha beyaz perdeler için az bilinen bir yöntem: Toz şeker. Tül perdelerinizi çamaşır makinesine yerleştirdikten sonra üzerlerine tepeleme 2 tatlı kaşığı kadar toz şeker ilave etmeniz ve her zaman kullandığınız ayarda yıkamanız yeterli.
Deterjan gözüne 2 çorba kaşığı karbonat koyun ve makinenizi normal yıkama ayarlarında çalıştırın. Dilerseniz çamaşır deterjanı kullanın ve karbonatı perdelerinizi makineye yerleştirdiğinizde üstlerine serpin.
Eğer vaktiniz varsa bir leğene koyduğunuz perdelerinizin üstünü geçecek kadar su koyup 1 şişe sodayı suya ekleyin. Sodalı suda 1 gün beklettiğiniz perdenizi her zamanki gibi yıkayın.
Vip Temizlik Evi 2021 Tüm Hakları Saklıdır