FAYDALI BİLGİLER
Tül Perde Makinada Nasıl Yıkanır
Yıkama türleri ve dereceleri perde kumaşına göre değişiklik gösterebilir. Günümüzde birçok kumaş türü çamaşır makinesinde yıkanabilme özelliğine sahiptir. Ancak makinede yıkamak için en iyi perde türü, tül gibi hafif malzemelerden üretilmiş olanlardır. Pamuk oranı yüksek hassas kumaşlar, yüksek sıcaklıkta yıkandığında çekebilir ve kumaş üzerinde bozulmalar meydana gelebilir.

Kadife gibi suyu tutacak kalın kumaşlardan yapılmış perdelerin, elde ya da kuru temizlemede temizlenmesi gerekebilir. Bu nedenle perdelerinizi yıkamadan önce etiketini ve kumaş özelliklerini kontrol etmeyi unutmayın. Ayrıca perdelerin kırışmaması için yüksek sıkma ayarları seçilmemelidir. Kumaşla ilgili tüm soruların cevabından eminseniz aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
- Çamaşır makinenizin hassas yıkama modunu seçin. Otomatik bir seçenek yoksa manuel olarak soğuk yıkama ayarını tercih edin.
- Perde kaç derece yıkanır konusu kafanızda soru işareti oluşturuyor olabilir. Mümkün olan en düşük ısıda yıkamanız tüle zarar vermemek için en iyi seçenektir.
- Perdeleriniz uzun süredir yıkanmamışsa, makinenizde ön yıkama programını tercih etmek iyi bir seçenektir. Makinenizin her iki gözüne, bir ölçek deterjan ekleyin.
- Tül perde yıkarken kırışmaması için, her yıkamada mutlaka yumuşatıcı kullanmayı ihmal etmeyin. Yumuşatıcı, hem perdelerinizin mis gibi kokmasını hem kırışmamasını sağlar.
- Eğer perdeleriniz yoğun bir desene sahip değilse çabuk kırışacağından mümkünse sıkma yapmayın.
- Makine işlemini bitirdikten sonra, makinenizin su boşaltma ayarından fazla suyu tahliye ettikten sonra perdelerinizi vakit kaybetmeden asın.
Vip Temizlik Evi 2021 Tüm Hakları Saklıdır